Home Obuwie • Jak wybrać buty męskie zimowe?

Jak wybrać buty męskie zimowe?

 - 

Wybierając buty męskie zimowe należy robić to bardzo rozsądnie, ponieważ przeziębienie często wiąże się z złym obuwiem. Pamiętajmy, że to nie jest jedyną przyczyna przeziębienia. Jednak należy bardzo dobrze przemyśleć zakup obuwia, które będzie ciepłe, ponieważ może nam bardzo pomóc w tym, aby zima została przez nas przeżyta w zdrowiu, szczęściu oraz pomyślności. 

Co należy brać pod uwagę przy zakupie kupując buty męskie zimowe?

Kupując buty męskie zimowe należy mieć na uwadze po pierwsze wysokość, ponieważ odpowiednia wysokość sprawia, że śnieg oraz woda nie przedostanie się do wnętrza naszego buta. Związku z tym wszelkie trampki, mokasyny oraz buty niskie odpadają. Drugą sprawa to podeszwa buta, ponieważ podczas zimy nasze obuwie jest bardziej narażone na takie czynniki jak woda, sól czy temperatura. Pamiętajmy, aby buty zaopatrzyć dodatkowo we wkładki ocieplające. Pamiętajmy również o tym, aby po użytkowaniu butów dać im czas na odpoczynek w sytuacji gdy uległy przemoczeniu. Buty powinny schnąć przez 24 godziny i dlatego rozważmy zakup dwóch par obuwia. Trzecią kwestią jest futerko we wnętrzu obuwia. Dobre futerko sprawia, że komfort noszenia jest o wiele lepszy oraz, że właściwości ocieplające są również dobre. Jednak zawsze słabej jakości futerko można zastąpić skarpetkami lub w sytuacji bardzo dużego zimna nawet dwiema parami skarpetek. Czwarta kwestia to, że tani but prawdopodobnie po bardzo krótkim okresie użytkowani się rozleci. Warto zainwestować więcej pieniędzy w zakup obuwia i mieć możliwość użytkowania przez dłuższy okres czasu. Piąta kwestia nie dotyczy zakupów obuwia, ale odpowiedniej pielęgnacji. Sposób pielęgnacji obuwia bardzo mocno wpływa na jego możliwy czas użytkowania. Dlatego pamiętajmy, aby zakupić odpowiedni środek do pielęgnacji obuwia.

Zakup obuwia przez internet.

Rozwój sprzedaży internetowej spowodował, że dzisiaj całkiem swobodnie możemy zakupić nawet obuwie przez internet. Zakup przez internet niestety uniemożliwiają nam możliwość przymierzenia przed zakupem. Jednak w każdym sklepie internetowym powinna przy każdym obuwiu znajdować się rozmiarówka z długością stopy i taka informacji powinna nam wystarczyć, aby zakupić odpowiednie obuwie. Oczywiście można pójść do sklepu stacjonarnego przymierzyć dane obuwie, a następnie poszukać takiego samego obuwia w internecie po niższej cenie. 

Skóra sztuczna oraz naturalna.

Skóry sztuczne oraz naturalne różnią się od siebie ceną oraz przepuszczaniem powietrza. Skóry sztuczne nie sprawdzą się w okresach ciepłych, ale w okresie jesienno-zimowym mogą bardzo dobrze spełniać swoje zadania. Jednak skóry sztuczne pozwalają na kształtowanie faktury oraz koloru materiału. Skóry naturalne cechują się lepszą trwałością. 

Przykładowe modele obuwia.

Wyróżnia się następujące modele obuwia dla mężczyzn:

  • buty męskie zamszowe,
  • buty męskie z nubuku,
  • buty męskie ze skóry licowej. 
In Obuwie

Author:Tamara Lubczyk