Home Obuwie • Bardzo długie kozaki

Bardzo długie kozaki

 - 

Kozaki sięgające za kolano już od kilku sezonów próbują przebić się do głównego modowego nurty. Bywało z tym różnie, początkowo nosiły je głównie odważniejsze gwiazdy i lubiące szokować celebrytki. Potem zaczęły chodzić w nich również panie, które z show biznesem nie mają nic wspólnego. Z różnym efektem, ponieważ trzeba jasno sobie powiedzieć, że takich kozaków nie można nosić do wszystkiego. Jeżeli podejdzie się do nich z umiarem i rozwagą, mogą stać się podstawą wielu udanych stylizacji na nadchodzącą zimę.

Spodenki na zimę

Noszenie zimą spodenek wydaje się czymś zupełnie pozbawionym logiki. Mrozi też krew w żyłach niejednej babci, rozpaczającej nad tym, że jej wnuczka chodzi niemal naga i na pewno się pochoruje. A jednak moda uwielbia takie paradoksy. Jednym z przykładów jest tu zestawienie kozaków za kolano właśnie z krótkimi spodenkami. Pod tym ostatnimi warto oczywiście mieć przynajmniej cienkie rajstopy, zwłaszcza jeżeli pogoda za oknem jest szczególnie niesprzyjająca, a babcia ze zmartwienia już prawie płacze. Generalnie jednak spodenki zimą są jak najbardziej wskazane. Zwłaszcza podczas wypadu na miasto czy weekendowego szaleństwa w klubie. Warto jednak zwrócić uwagę na kolorystykę tej części garderoby. Otóż spodenki powinny być w stonowanych kolorach, dobrze sprawdzi się czerń, brąz czy bordo. Tym bardziej że kozaki za kolano także występują raczej w ciemniejszych odcieniach.

Sukienki oraz spódnice krótszym wydaniu

Jeżeli kobieta kupuje długie, sięgające aż za kolano kozaki to zapewne ma ochotę się nimi pochwalić. A zatem trzeba będzie odsłonić sporą część nóg. Ciepłe, wykonane z wysokiej jakości materiałów kozaki za kolano zapewnią im ochronę przed chłodem. Niemniej jednak trzeba jeszcze pomyśleć o górnej części ciała. Nie każda dziewczyna ma odwagę zakładać jesienią czy zimą opisane wyżej spodenki. Większość pań nie ma jednak problemów z noszeniem sukienek i spódnic. One także mogą bardzo dobrze prezentować się w zestawieniu z wysokimi kozakami. Warunek jest jeden, górna część stylizacji nie może zasłaniać obuwia. A zatem krótka spódniczka tak, podobnie jak sukienka. Te noszone na chłodniejsze miesiące powinny być wykonane z ciepłych, przyjemnych w dotyku tkanin. Bardzo na czasie jest obecnie chociażby jersey, który bardzo dobrze komponuje się z wysokimi kozakami.

A może jeans? Tytułem uzupełnienia warto też zwrócić uwagę na stylizacje oparte na wysokich kozakach za kolano oraz spodniach jeansowych. Oczywiście powinny być to wąskie modele, najlepiej rurki. Takie zestawienie nadaje się chociażby do pracy czy na zajęcia. Jest odważne, ale do nieznających strachu kobiet świat należy.

In Obuwie

Author:Tamara Lubczyk